Przydatne akcesoria wędkarskie

Przydatne akcesoria wędkarskie

18 października 2019 1 przez FishingWRO

Przydatne akcesoria wędkarskie

Rynek sprzętu wędkarskiego rozwija się bardzo dynamicznie. Powoduje to pojawianie się wielu mniej lub bardziej udanych akcesoriów wędkarskich. I właśnie przydatne akcesoria wędkarskie są głównym tematem tego artykułu. Jeżeli chodzi o wędkarski niezbędnik to polecam film na kanale YouTube FishingWithAce. Ja natomiast chciałbym poświęcić uwagę tym akcesoriom, które są mniej znane. Sam je używam na moich wyprawach i zdecydowanie warto mieć je w torbie czy w pudełku.

1. Wiązarka do haczyków

Z tym przyrządem najmniejsze haczyki nie będą już problemem.

Jak dla mnie absolutny must-have. Zacząłem korzystać od tego roku i żałuję, że tak późno. Szczególnie przydatne gdy łowimy na przykład na bata. Jeżeli wiązaliście kiedyś haczyk w rozmiarze 24 to dobrze wiecie o czym mówię. Korzystam z wiązarki firmy Stonfo, która kosztowała mnie około 25 zł w sklepie wędkarskim jednakże na rynku są też tańsze takich firm jak Mistrall czy Robinson.

2. Wiązarka do pętelek

Przydatne akcesoria wędkarskie potrafią ułatwić życie.

Kolejne z akcesoriów, które ułatwia nam życie, ale także sprawia, że nasze przypony wyglądają bardziej estetycznie. W szybki i prosty sposób możemy zawiązać małe i równe pętelki. Właściwie nie trzeba tu pisać nic więcej. Dodatkowo wiele modeli posiada z jednej strony wiązarkę, a z drugiej wypychacz co jeszcze zwiększa ich przydatność.

3. Multitool

Dokładnie z tego multitoola korzystam.

Coś co każdy powinien mieć zawsze przy sobie. Przydatne nie tylko na rybach, ale i w wielu codziennych niespodziewanych sytuacjach. Odkręcająca się śrubka w kołowrotku? Nic strasznego z multitoolem. Potrzebujesz otworzyć butelkę piwa? Żaden problem. Tak samo gdy trzeba uciąć plecionkę czy otworzyć puszkę kukurydzy. Jak dla mnie absolutny must-have, który zawsze znajduje się w mojej kieszeni czy torbie.

4. Mata i miarka w jednym

Pierwsza ryba zmierzona na mojej macie.

To już kategoria rzeczy zwyczajnie przydatnych. Po zwinięciu nie zajmuje wiele miejsca, ale pozwala uchronić rybę przed kamieniami podczas mierzenia. Dodatkowo na zdjęciach długość ryby będzie świetnie widoczna. Dobre miarko-maty wykonane są z wodoodpornego materiału, który dodatkowo nie wchłania zapachów. Wystarczy tylko przetrzeć wilgotną ścierką po zmierzeniu ryby. Jak wygląda prawdziwa ryba na takiej miarce możecie zobaczyć w tym artykule: http://fishingwro.pl/2019/10/dragon-flash-xc40p-slow-lure-8-recenzja/

5. Ścierka

Poczciwa zwykła ścierka stanowi przydatne akcesorium wędkarskie

Nie jestem w stanie zliczyć ile razy wycierałem ręce w spodnie. Czy to po złowieniu i odhaczeniu ryby, czy to po nęceniu łowiska. Dlatego zawsze dobrze jest mieć pod ręką zwyczajną, tanią poczciwą ścierkę kuchenną.

I to by było na tyle w tym krótkim poradniku pokazującym przydatne akcesoria wędkarskie. Mam nadzieję, że przynajmniej jedno z nich uznacie za użyteczne i trafi ono do waszych toreb czy pudełek. Zachęcam do dyskusji w komentarzach na temat tego co wy uważacie za przydatne podczas wędkowania.

Damian Miszczyk