Tani fotel wędkarski – Elektrostatyk F5R

Tani fotel wędkarski – Elektrostatyk F5R

22 października 2019 0 przez FishingWRO

W życiu każdego wędkarza przychodzi moment, gdy zaczynamy szukać komfortu. Podczas stacjonarnych zasiadek niezbędne okazuje się dobre i wygodne siedzisko. Oczywiście, nie chcemy wydawać mnóstwa pieniędzy. Na szczęście na rynku możemy znaleźć tani fotel wędkarski. W tym przypadku tani nie znaczy zły. Od wielu lat korzystam z fotela Elektrostatyk F5R, który łączy w sobie świetną jakość oraz rozsądną cenę.

Tani fotel wędkarski – Elektrostatyk F5R

Informacje techniczne

Producent prezentuje nam następujące dane:
-głębokość fotela: 48 cm
-szerokość: 46 cm
-wysokość oparcia: 60 cm
-wysokość do siedziska: 37 cm
-waga: 6,7 kg
-dopuszczalne obciążenie: 110 kg
źródło: https://elektrostatyk.com/pl/products/fotel-f5r/

Czy tani fotel wędkarski może być dobry?

Jak pokazuje przypadek tego produktu, można znaleźć tani fotel wędkarski, który będzie nam służył latami, a do tego zapewni nam znakomity komfort podczas wielogodzinnych czy nawet kilkudniowych zasiadek nad wodą. Jednak, żeby nie było zbyt kolorowo to żeby skorzystać z tego fotela potrzebujemy około metra kwadratowego, względnie równego podłoża. Oczywiście fotel posiada nóżki o regulowanej długości co pozwala na odpowiednie dopasowanie go do ukształtowania terenu. Przez wszystkie lata zawsze udawało mi się ustawić fotel. Dodatkowo szerokie stopki świetnie zapobiegają zapadaniu się nóżek w miękki grunt. Fotel po odpowiednim ustawieniu jest niezwykle stabilny i nie sposób się na nim przewrócić. Chyba, że ktoś bardzo by się o to postarał. Niewątpliwym atutem fotela jest wodoodporny materiał z którego został wykonany. Z tego powodu nie straszny mu deszcz, a także łatwo utrzymać go w czystości.

Komfort i wygoda

Przechodząc do komfortu, trzeba wspomnieć o bardzo dużej regulacji kąta pochylenia oparcia. Możemy ustawić je w pionie lub poziomie i w wielu płaszczyznach pomiędzy. Dokupując podnóżek możemy więc przekształcić tani fotel wędkarski w tanie łóżko wędkarskie. A to nie koniec możliwości związanych z dodatkowymi akcesoriami, ale do tego wrócimy później. Siedzisko wykonane jest z poliestru wypełnionego miękką pianką. Jednocześnie jest ono sztywne i nie odczujemy tutaj zjawiska zapadania się w fotelu. Podłokietniki powleczono gumą, eliminując tym samym kontakt z nieprzyjemnym, zimnym metalem. Zapewnia to również pewny chwyt gdy szybko podnosimy się z fotela na przykład w momencie brania.

Akcesoria

Po zakupie Elektrostatyka F5R, możemy zaopatrzyć się w przydatne akcesoria. Wspomniany wcześniej podnóżek, który mocujemy do fotela pozwoli nam na przekształcenie go w wygodne łóżko. Na rynku dostępne są także podpórka na wędkę oraz stolik na przykład na przynęty. Dzięki dedykowanemu adapterowi można korzystać z większości akcesoriów produkowanych z myślą o innych fotelach.

Cena

Podsumowanie

Szukając tani fotel wędkarski warto rozważyć zakup któregoś z elektrostatyków. Posiadam model F5R, więc tylko o nim mogę się wypowiadać. Jednak czytając fora wędkarskie widziałem wiele osób polecających również inne modele tej firmy. Myślę, że ciężko byłoby znaleźć drugi produkt o tak wysokim stosunku cena-jakość. Pozwolę sobie również wspomnieć, że jest to polska firma działająca na rynku od 1991r. Jeżeli miałbym kupować fotel jeszcze raz to zdecydowanie wybrałbym któryś z modeli firmy Elektrostatyk. Polecam.

Damian Miszczyk