Kuying Teton 1-4g – Ultra Light na okonie

Kuying Teton 1-4g – Ultra Light na okonie

25 marca 2020 1 przez FishingWRO

Wielu osobom chińszczyzna kojarzy się z tandetnie wykonanymi zabawkami z których części odpadały jeszcze przed wzięciem ich do ręki. Jednak czasy się zmieniły i wśród chińskich wyrobów można znaleźć coraz więcej perełek. O jednej z nich traktować będzie ta recenzja. Nie ma chyba wędkarza, który kupując na aliexpress nie natknął się na wpis na temat wędek Kuying Teton.

Budowa wędki Kuying Teton i jakość wykonania

Komponenty FUJI użyte do budowy wędki

Wędka o długości 192 cm wykonana jest z komponentów, których nie znajdziemy w kijach z tej półki cenowej dostępnych w polskich sklepach. Blank wykonany z węgla japońskiej firmy Toray, przelotki oraz uchwyt do mocowania kołowrotka to także japońskie Fuji. Użyto prawdziwy francuski korek, a nie tanie zamienniki. Jak widać Kuying nie oszczędzał na komponentach zastosowanych przy produkcji. Według wielu opinii wędka takiej jakości i z takim osprzętem kosztowałaby w Polsce około 500-600zł. Nie znalazłem u siebie żadnych nadlewek lakieru czy też odprysków. Wszystkie przelotki są osadzone równo. Jedynym minusem w wersji 1-4g jest korek na końcu dolnika, który jest dość delikatny i łatwo można kawałek odłamać.

Akcja wędziska

Wiele jest pytań dotyczących akcji tej wędki. Nie jest to wklejanka więc zrozumiałe są obawy czy to aby nie jest klucha przypominająca akcją wolne wędziska kleniowe. Zdecydowanie nie! Akcję oceniam na medium/med-fast. Zacięcie delikatnie biorących okoni czy białorybu nie sprawia żadnego problemu. Pod obciążeniem wędka przechodzi w piękną parabolę i wyśmienicie amortyzuje wszelkie szarpnięcia ryb. Hol 80cm szczupaka nie sprawia żadnego problemu, a mówię tu o wersji 1-4g.

Czułość i komfort łowienia

Tak można połowić opisywaną tutaj wędką

Wędzisko Kuying Teton 1-4g charakteryzuje się niesamowitą czułością. Sam za siebie mówi powyższy film na którym łowiłem właśnie tą wędką. Zachęcam do obejrzenia, ponieważ opowiadam w nim także o tym kiju. Wracając do recenzji to brania kilkucentymetrowych okoni czujemy wyraźnie w dolniku. Potrzebna jest chwila przyzwyczajenia, ponieważ dolnik jest dość krótki. Jeżeli chodzi o komfort łowienia i obsługiwany zakres ciężaru przynęt to z powodzeniem łowię przynętami w zakresie od 0,5g do 6g. Oczywiście przynętami o wadze poniżej 1g nie przerzucimy zbiornika, jednak przy cienkiej plecionce (ja stosuje póki co 0.06) możemy zarzucić na satysfakcjonującą odległość. Patrząc na górną granicę to 6g przynętami jesteśmy w stanie łowić z opadu. Jak na tak czułą wędką uważam to za świetny wynik. Jeżeli ktoś chciałby łowić lżej lub ciężej to Kuying Teton oferowany jest także w wersjach 0,8-3g i 2-10g.

Kuying Teton pozwala poczuć brani nawet takich okoni.
Brania takich wielkich okoni można poczuć w ręce.

Czy warto kupić Kuying Teton?

Zdecydowanie warto. W cenie około 250zł nie znajdziemy lepszego wędziska pod Ultra Light lub Light. Jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości to wędka Kuying Teton bije inne na głowę. Świetne komponenty, a także standardy wykonania to cechy tego kija. Czułość na najwyższym poziomie sprawiła, że zakochałem się w tej wędce i nie wyobrażam sobie, abym miał ją zmienić na jakąkolwiek inną.

Gdzie kupić?

NAJLEPSZE OKONIOWE PRZYNĘTY Z ALIEXPRESS: http://fishingwro.pl/2020/04/przynety-z-aliexpress-okoniowe-menu/

Wędkę w najlepszej cenie możemy kupić prosto od producenta przez portal aliexpress. Ja na mój egzemplarz czekałem półtora tygodnia, ale naprawdę warto. Przesyłka jest zapakowana w bardzo wytrzymałą kartonową tubę (skakałem po niej i nie udało się jej zgiąć) także nie musimy się obawiać o jej bezpieczeństwo. Powyżej umieściłem link, który przekieruje was bezpośrednio na stronę umożliwiająca kupno wędki na aliexpress.

Kanał YouTube FishingWro – http://fishingwro.pl/youtube